Podpisywanie umów - porady prawne
Kancelaria Adwokacka

Gdzie szukać porady prawnej?

Obserwując sytuację na rynku konsumenckim można stwierdzić, że mało kto czyta  podpisywane przez siebie umowy.

Wystarczy usiąść na chwilę w jakimkolwiek salonie sprzedaży telefonii komórkowej, gdzie można zauważyć, że klienci większą wagę przywiązują do wyboru aparatu telefonicznego i oferowanych przez niego funkcji, niż samych warunków umowy związanych przecież z dwuletnim cyrografem i koniecznością ponoszenia comiesięcznych kosztów.

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Gdzie szukać jednak pomocy prawnej, kiedy to niekoniecznie my zawiniliśmy, albo uważamy, że przedsiębiorca próbuje nas oszukać? Jedną z możliwości jest skorzystanie z usług Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów, który w określonych godzinach swojej pracy udzieli nam taniej porady prawnej. Nie liczmy jednak na to, że zajmie się ona naszą sprawą na wysokim poziomie – przeważnie pokieruje nas do odpowiednich formularzy, wyśle pismo do przedsiębiorcy, a do sprawy przystąpi dopiero wtedy, gdy uzna, że jest to niezbędne. Jeżeli potrzebujemy pomocy prawnej od początku do końca, gdzie będziemy mieli pewność, że porady prawne są udzielane profesjonalnie i wszechstronnie – skorzystajmy z usług adwokackich. Dobry prawnik nie tylko nas wysłucha, ale jeżeli zdecydujemy się skorzystać z jego usług, podejmie wszelkie czynności, które spowodują pozytywne dla nas załatwienia sprawy.

Adwokat – gdzie go znaleźć?

Gdzie jednak znajdziemy kogoś takiego jak dobry adwokat? Z tym nie powinniśmy mieć żadnego problemu – obecnie w niemal każdym mieście znajdziemy kancelarię adwokacką, czy też radcę prawnego. Wybierzmy jednak tą, z której usług korzystał ktoś z naszego kręgu towarzyskiego i jest zadowolony, bądź taką, która cieszy się dużą renomą w naszej miejscowości.

Jednym z takich adwokatów w Krakowie jest: Małgorzata Tokarz